Nákupní košík
Napište nám

Nový iPhone 15!

Nový iPhone 15!
13 September, 2023
iPhone 15: Novinky a funkce

Společnost Apple 13. září 2023 představila nové iPhony 15 a 15 Pro. Oba modely přinášejí řadu novinek a vylepšení, včetně nového periskopického fotoaparátu, USB-C konektoru a vylepšeného výkonu.


Novinky a funkce

Nový periskopický fotoaparát

Největší novinkou iPhonu 15 Pro je nový periskopický fotoaparát s ohniskovou vzdáleností 125 mm. Díky tomu nabízí až pětinásobné optické přiblížení, což je dvojnásobek oproti iPhonu 14 Pro. Periskopický fotoaparát je také vybavený stabilizací obrazu, která zajišťuje ostré snímky i při zoomování.

USB-C konektor

Další novinkou iPhonu 15 je USB-C konektor. Apple se tak konečně přidal k ostatním výrobcům, kteří již využívají tento univerzální konektor. USB-C umožňuje rychlejší nabíjení a snadnější sdílení souborů.

Vylepšený výkon

Oba nové iPhony jsou vybaveny nejnovějším čipsetem A16 Bionic, který nabízí až 18 % vyšší výkon než A15 Bionic. Čipset A16 Bionic je vyroben 5nm technologií a obsahuje 6jádrový procesor, 4jádrový grafický procesor a 16jádrový neuronový engine.

Další vylepšení

Oba nové iPhony také nabízejí vylepšenou kvalitu zvuku při telefonních hovorech, větší úložiště a delší výdrž baterie.

Datum vydání

Nové iPhony 15 a 15 Pro budou k dispozici od 20. září 2023.

Závěr

Nové iPhony 15 a 15 Pro přinášejí řadu novinek a vylepšení, které z nich činí vzrušující a konkurenceschopné smartphony. Periskopický fotoaparát, USB-C konektor a vylepšený výkon jsou jen některé z funkcí, které by mohly přimět uživatele k upgradu.

Přidat koment
Antispam